Wyszukaj

Obsługiwane przez usługę Blogger.

Reklama

środa, 30 marca 2011

Karnet na narty z ubezpieczeniem


Autorem artykułu jest Monika Gancarska

Narciarstwo - wspaniały, choć niebezpieczny sport. Często kończy się kontuzjami, choć nie zawsze z naszej winy. W tym roku można było skorzystać z karnetu, do którego dołączone jest ubezpieczenie.

W Bukowinie Tatrzańskiej powstała pierwsza w Polsce stacja narciarska, która wraz z towarzystwem ubezpieczeniowym uruchomiła nowatorską ofertę dla narciarzy - jest to: ubezpieczenie w cenie karnetu. Ten pionierski w Polsce projekt był realizowany od początku ferii zimowych w Małopolsce. Należy pamiętać, że ani kaski narciarskie i pozostały sprzęt, ani nawet najlepsze przygotowanie stoku, nie wyeliminuje kontuzji. W sytuacji, gdy dojdzie do wypadku na stoku zapewniona jest pomoc ratowników TOPR, którzy mają za zadanie dowieźć poszkodowanego do szpitala.

Opieka medyczna w szpitalu udzielana jest w ramach podstawowego ubezpieczenia zdrowotnego, co oznacza, że lekarze muszą udzielić pierwszej pomocy, pod warunkiem oczywiście, że poszkodowany płaci składkę zdrowotną. I to wszystko. O dalszy przebieg leczenia poszkodowany najczęściej musi martwić się sam. Projekt zapewniał udzielenie pomocy również podczas procesu dalszego leczenia i rekonwalescencji. Zaproponowane sumy ubezpieczeń powinny umożliwić refundację przynajmniej części kosztów związanych z leczeniem i rehabilitacją, na jakie narażeni są poszkodowani.

Wszyscy narciarze są narażeni na ryzyko kontuzji, niezależnie od posiadanych umiejętności. Dlatego też, przygotowanie do aktywnego zimowego wypoczynku nie powinno ograniczać się do odpowiedniego sprzętu (kaski narciarskie itp.), ale również powinno się brać pod uwagę ewentualne konsekwencje na jakie się narażamy, także ze strony innych "użytkowników" stoków narciarskich.

---
Sklep trekkingowy - Outdoorzy.pl
Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Translate

Popularne posty

Obserwatorzy