Wyszukaj

Obsługiwane przez usługę Blogger.

Reklama

środa, 30 marca 2011

Buty turystyczne na górskie wyprawy


Autorem artykułu jest Monika Gancarska

Zamierzasz zdobywać najwyższe górskie szczyty? Pragniesz dotrzeć tam, gdzie docierają nieliczni? Potrzebujesz najbardziej trwałego i najlżejszego sprzętu ? Tu nie ma miejsca na kompromisy.

W kwestii butów wybór jest oczywisty, są nim ekspedycyjne buty jednej z najbardziej znanych na świecie włoskich firm. Te buty turystyczne są niezaprzeczalnie najwygodniejsze i najbardziej odporne, jakie tylko można sobie tylko wyobrazić. W projektowaniu tych butów kierowano się doświadczeniem najznamienitszych wspinaczy, by połączyć nowatorskie technologie ze sprawdzonymi już rozwiązaniami.

Zewnętrzny ochraniacz, wykonany z połączenia materiałów o legendarnej wytrzymałości zapinany jest odporny na wodę oraz promieniowanie UV zamek. Listwa zapinana na rzep chroni zamek, dodatkowo podnosząc izolację termiczną butów. Wnętrze tworzy wyciągany botek, który idealnie chroni przed mrozem, nawet wtedy kiedy temperatura spada dużo poniżej zera. Wewnętrzna podszewka poliestrowa zapewnia nie tylko wysoki komfort użytkowania, ale również izolację termiczną na najwyższym poziomie. Termiczna wkładka ukształtowana anatomicznie posiada warstwę polietylenu, tłumiącego wstrząsy podczas poruszania w trudnym terenie, a od spodniej strony umieszczono w niej warstwę aluminium dla optymalnej izolacji.

Zastosowane w butach gumowe wzmocnienia nie tylko chronią przed uderzeniami o bryły lodu, ale również pozwalają zachować nadany butom kształt przez cały okres użytkowania. Górna część buta włączając w to ochraniacz, jest dodatkowo przymocowana do śródpodeszwy za pomocą kleju termoplastycznego. Wysoko sięgająca cholewka bardzo dobrze trzyma kostkę, chroniąc ją przed skręceniem podczas poruszania w trudnym terenie. Śródpodeszwa wykonana z połączenia włókna węglowego oraz włókna szklanego zapewniają maksymalną sztywność i bardzo niską wagę. Zastosowany system tłumienia drgań dba o to, by zmniejszyć do minimum obciążenia przenoszone przez stawy – nawet z pełnym obciążeniem na plecach.

Zastosowana podeszwa pozwala na wpięcie raków automatycznych, w każdej wymagającej tego sytuacji. Opatentowany bieżnik oferuje rewelacyjną przyczepność w każdym kierunku, a także doskonale pracuje zarówno podczas podchodzenia, jak również podczas schodzenia ze stoku.
Te najwyższej jakości buty wykonane ręcznie w fabryce mieszczącej się we Włoszech, powinny być do nabycia w każdym szanującym się sklepie trekkingowym. Pamiętajmy jednak, że najwięcej ciepła ucieka przez głowę (aż 40 procent), dlatego przed wyprawą warto zaopatrzyć się w porządną czapkę zimową.

---
Outdoorzy.pl - sklep trekkingowy
Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Translate

Popularne posty

Obserwatorzy