Wyszukaj

Obsługiwane przez usługę Blogger.

Reklama

sobota, 19 stycznia 2013

Uzależnieni od adrenaliny


Autorem artykułu jest Twist seoki

Co kieruje ludźmi, którzy na co dzień zmagają się z sytuacjami ekstremalnymi, czy jest to tylko chęć poczucia dreszczu adrenaliny i przygody, a może kierują nimi całkiem inne, wyższe przesłanki, które zrozumieć możemy tylko kiedy sami osiągniemy coś niemożliwego?

Życie ludzkie pełne jest niespodzianek i nieprzewidzianych zwrotów akcji, które skutecznie podnoszą nam ciśnienie i poziom adrenaliny. Niektórzy mówią nawet, że kiedy w naszym organizmie wzrasta poziom adrenaliny to wiemy, że żyjemy. Adrenalina sprawia, że nasze serce pompuje szybciej krew w naszym ciele, a nasze wszystkie podstawowe zmysły się wyostrzają. Jest to zjawisko tak wyjątkowe, że wiele osób wręcz się od niego uzależniło. Są to głównie osoby uprawiające wszelkiego rodzaju sporty ekstremalne, od jazdy wyczynowej na rowerach, motorach, poprzez skoki spadochronowe aż po wspinaczkę wysokogórską.

Wszystkie te sporty są niewątpliwie bardzo niebezpieczne, co jak nic innego sprzyja wytwarzaniu odpowiedniego poziomu adrenaliny aby poczuć upragniony dreszczyk emocji. Można by się zastanawiać, co kieruje osobami, które na przykład zimą udają się zdobywać szczyty górskie czy bieguny. Przecież poza własną satysfakcją nic im taka wyprawa nie przyniesie. Tacy ludzie potrafią wydać fortunę na profesjonalny sprzęt wspinaczkowy, całe komplety odzieży i bielizny na zimę, wliczając w to skarpety termoaktywne tylko po to by przeżyć odrobinę emocji. Taki tok myślenia jest jednak błędny, bowiem ludzie udający się na takie wyprawy często mierzą się z samym sobą. Przekraczają granice, których zwykły człowiek nigdy nie pokona, sprawdzają możliwości ludzkiego ciała i umysłu, a zdobywając upragniony szczyt z pewnością czują coś więcej niż tylko skok adrenaliny.

Takie uczucia są nieporównywalne z niczym innym na ziemi, bowiem uczucie własnego sukcesu i pokonania wszelkich przeciwności w dążeniu do celu to coś, czego nie doświadczymy w naszej codziennej rutynie i dlatego właśnie część z nas stawia przed sobą tak trudne wyzwania, aby dać również przykład innym, że wszystko jest możliwe.

---
To bez znaczenia czy jesteś zawodowym czy początkującym wspinaczem, odpowiedni sprzęt wspinaczkowy to podstawa.
Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Translate

Popularne posty

Obserwatorzy